חשיבות הקונגרואנטיות (Congruence)

Congruence, או בשמו העברי "הלימה", כאשר במאמר זה אני אקרא לו קונגרואנטיות.
קונגרואנטיות, זהו מצב של שלמות, כאשר בעת ביטוי עצמי, אין קונפליקטים בין החלקים השונים של האדם. כאשר המסר, אותו מעביר האדם בכל ערוצי העברת המידע, זהה למסר אותו האדם רוצה להעביר. כאשר ההתנהגות, האמונות, הכישורים והערכים של האדם תואמים ואינם יוצרים קונפליקט בינם לבין עצמם.

מדוע יש חוסר בקונגרואנטיות?

בתקופה של עבודה עצמית ופיתוח מיומנויות וכישורים, האדם כל הזמן לומד דברים חדשים, דברים שלא היו מוטמעים בו קודם ולא היו חלק מהוויתו. לדוגמא, בחור צעיר, שפעם ראשונה הגיע לאתר המדבר על פיקאפ וקרא שיטה כלשהי שאמורה לעבוד. הוא יוצא לרחוב, ניגש לבחורה ואומר לה משפט פתיחה או רוטינה, שאמורים להביא לתוצאה מסויימת, אבל המסר שהגוף שלו מעביר הוא "אני לא בטוח אם זה עובד ואני מקווה שאני עושה הכל נכון". הבחורה תרגיש זאת מיד. חוסר הקונגרואנטיות נבע כאן מהמסרים המנוגדים שהבחור העביר. מצד אחד הוא העביר מסר מילולי, כחלק מהרוטינה או ממשפט הפתיחה והמסר הזה אמר "אני אחלה בחור, כיף איתי ואת יכולה לסמוך עלי", מצד שני הוא העביר מסר "אני לא בטוח במה שאני עושה". הגוף עדיין לא רגיל להעביר את המסר(דרך שפת הגוף), אותו מעביר הפה.

נשים, הן אינדיקטור מצויין לקונגרואנטיות של הגבר. כאשר בזמן אימון היינו יוצאים עם חברים שונים לרחוב, הייתי נותן לחבר מסויים איזשהו תרגיל חדש, כדי לגשת לבחורה ולפתוח אותה. לאחר שהוא היה עוזב אותה, הייתי ניגש אליה ומקבל משוב על הבחור. הרבה פעמיים הן היו אומרות שהרגישו במין חוסר טבעיות ובהתנהגות מלאכותית בעת השיחה אתו וזה מה שהרתיע אותן.

אחת הסיבות להצלחתם הרבה של הטבעיים(Naturals), היא הקונגרואנטיות הרבה במעשיהם. כל דבר שהם עושים, גם אם בשבילך זהו דבר מפגר לחלוטין(אבל בשבילו זה משהו שעובד!), תואם את הערכים והעקרונות שלהם. אתה לעולם לא תבחין במלאכותיות במעשים שלהם, גם אם המעשים אינם בדיוק נכונים לפי תאורית הפיקאפ. הם עושים את הדברים בהם הם מאמינים. זהו הפריים שהם מציבים לבחורה כפריים הנכון היחיד, דבר שלא משאיר לה ברירה, אלא להאמין בזה גם.

כיצד להגיע לקונגרואנטיות?

ב-NLP ישנן שיטות שונות שעוזרות למצוא סימני קונגרואנטיות וחוסר קונגרואנטיות, כמו כן ישנן שיטות שמאפשרות לשפר את הקונגרואנטיות עפ"י מודל מסויים. בכל הדברים הנ"ל אנחנו לא ניגע, כי ממש אין צורך להתעמק עד כדי כך.
אם אתה מרגיש שאתה עדיין עושה משהו בצורה מלאכותית, שיש איזשהו חלק בך, שעדיין לא מאמין שזו הדרך הנכונה לעשות זאת, שאתה חושב יותר מדי על שפת הגוף שלך - אתה נמצא בחוסר קונגרואנטיות.
הדרך הפשוטה ביותר להגיע לקונגרואנטיות, היא לחזור על פעולה שכרגע אתה מרגיש שאתה מבצע אותה באופן מלאכותי, עד אשר תרגיש שאתה מתחיל לבצע אותה באופן טבעי, עד שתרגיש נוח עם עצמך ב-100%, כאשר אתה מבצע זאת.

עצה:

כאשר אנו "עובדים" עם בחורה מסויימת, יכולות להיות לנו שתי מטרות:
1. התפתחות אישית, פיתוח מיומנויות וכישורים.
2. התקדמות עם הבחורה הספציפית הזאת לשלב מתקדם יותר. אם זה לשלב סגירת מספר או פיתוי הבחורה.
אם המטרה שלך, היא פיתוח היכולות של עצמך, מותר לך להיות לא קונגרואנטי, כיוון שאתה מנסה דברים חדשים ומטמיע אותם.
אם המטרה שלך, זוהי הבחורה הספציפית הזאת, למען האפקטיביות בהשגת המטרה, אתה חייב להיות כמה שיותר קונגרואנטי. פירוש הדבר שעדיף שתעשה דברים שאתה יודע, שאתה עושה בצורה טבעית ונוחה בשבילך.

Ezmeer

רוצה להגדיל ב-80% את ההצלחה שלך עם נשים?

קבל בחינם את המדריך
"המפתח להצלחה עם נשים"


המפתח להצלחה עם נשים

את הקישור למדריך, תקבל מייד לדואר האלקטרוני שלך.

:
: