לשאול אותה את השאלות הנכונות

ידוע שגברים מסבכים את עצמם בשאלת שאלות ולא יודעים כיצד להוביל את השיחה לנקודה הרצוייה. כאן נסקור כמה מהשיטות בהן ניתן להשתמש.

שאלות פתוחות ושאלות סגורות
רוב הגברים נוטים "להרוג" את השיחה שלהם עם בחורה, על ידי שאלת שאלות סגורות. שאלות סגורות, אלו שאלות שהתשובה עליהן קצרה וחד משמעית. בשאלות כאלה בד"כ יש רק מספר בודד של תשובות אפשריות. שאלות כמו "את אוהבת בעלי חיים?", "איפה את עובדת?", "את צמחונית?" וכד'. בשאלות סגורות לבחורה אין שום צ'אנס לבטא את עצמה ולפתח את הנושא. גברים רבים נוטים לשאול את הבחורה שאלה כמו "האם אהבת את הסרט שראינו?", שם התשובה האפשרית היא "כן" או "לא", במקום שאלה שמאפשרת תשובה פתוחה, למשל "איזה קטעים הכי אהבת בסרט? למה דווקא אותם?" או "איך את חושבת שאפשר היה לשפר את הסוף?"
שאלות סגורות, אלה בדיוק אותן השאלות שגורמות לשיחה להיראות כמו ראיון עבודה.

שאלות פתוחות, אלו שאלות שהתשובה עליהן לא משתמעת מהשאלה. בדיוק כמו הדוגמא האחרונה עם השאלות על הסרט. בשאלות פתוחות לבחורה יש אפשרות להיות יצירתית, להתחבר לרגשות שלה, לפתח את הנושא ולהזרים את השיחה בצורה הרבה יותר טובה. דרך התשובה של הבחורה על שאלה פתוחה, יכולים לקפוץ הרבה רעיונות חדשים ונושאים מענינים שאפשר לדבר עליהם. כאשר אתה עם בחורה השתדל להשתמש בכמה שיותר שאלות פתוחות ותן לה להתחבר לרגש ולבטא אותו. רגשות בשיחה, הם אחד הדברים החשובים ביותר עבורה.

ישנם גברים אשר טוענים כי הבחורה לא משתפת איתם פעולה בשיחה, כאשר כל השאלות שהם שואלים אותה הינן בסגנון של "בת כמה את? מאיפה את? ומה את לומדת?". לשאלות מסוג זה ישנה תשובה מוחלטת ואין לבחורה אפשרות להמשך ולפתח את הנושא דרך התשובה שלה או להעלות רעיונות חדשים. פשוט כי הגבר כיוון אותה לתשובה שלא מאפשרת זאת. גבר ששואל שאלות בסגנון הזה, עושה ראיון עבודה לבחורה ולא מנהל איתה שיחה כיפית, אין פלא שהיא לא נהנת ולא משתפת פעולה.

קפיצת שאלה
קפיצת שאלה הינה טכניקה חזקה ביותר שבעזרתה ניתן לקדם את השיחה והסיטואציה צעד אחד קדימה. גברים שמשתמשים בטכניקה הזאת, נתקלים במעט מאוד מכשולים ומשיגים את המטרה שלהם במהירות.
הטכניקה של קפיצת שאלה מאוד פשוטה. כל שעליכם לעשות, הוא לקפוץ שאלה אחת קדימה. לדוגמא, במקום לשאול את הבחורה "האם את רוצה לצאת היום?", שואלים "לאסוף אותך היום בשמונה או בתשע?". דילגנו כאן על השאלה האם היא רוצה לצאת והנחנו שהתשובה היא "כן".
במקום לשאול את הבחורה "את רוצה לשתות?" שואלים "להזמין לך יין או קוקטל?".
במקום לשאול "האם אפשר לקבל את הטלפון שלך?" אפשר לשאול "מתי תהיי פנוייה לדבר בטלפון?".

"קפיצת שאלה" מצויינת להתקדמות בשיחה מפני שבמצב זה אתה יוצא מנקודת הנחה שהבחורה כבר ענתה "כן" על השאלה שדילגת ואתה יכול לשאול את השאלה הבאה. כאשר אתה קופץ שאלה קדימה, אתה מכתיב את השיחה ואתה בעצם כבר הכתבת את ה"כן" שהיא כביכול אמרה קודם, עכשיו רק נשאר להתקדם.

שאלה מכוונת
גברים נוטים להרוס לעצמם מערכות יחסים ודייטים כי הם משתמשים בשאלות לא נכונות. כאשר אתה שואל מישהו שאלה, הוא ישר מתחיל לחשוב עליה על מנת שיוכל לענות. תנסה לחשוב האם איי פעם שאלת מישהי "האם את כועסת עלי?", מה שקורה באותו הרגע הוא שהבחורה מתחילה לחשוב האם היא באמת כועסת עליך ולמדוד על עצמה – איך זה לכעוס עליך. אם אתה שואל אותה "האם את כועסת עלי?" סביר להניח ששמת לב למשהו, אז היא הולכת לחפש אותו! הכי גרוע, הוא שהיא עונה לך "לא, מה פתאום..." ואז אתה ממשיך לשאול "נו, אני רואה שאת כועסת עלי..." פעולה זו רק תגרום לה למצוא סיבות שלא בהכרח קיימות, המסבירות למה היא כועסת עליך. לכן בפעם הבאה שאתה מתכוון לשאול שאלות מהסוג הזה תחשוב פעמים, איזו תמונה אתה מעורר אצלה בראש ואיזה אופציות אתה מאפשר לה לחוות כאפשריות, כאשר אתה שואל זאת.

בשאלות מכוונות ניתן להשתמש גם לטובתך ולשאול שאלות כמו "האם את נמשכת אלי?", "למה את מתנהגת כאילו את מתהאבהת בי?" ודברים נוספים בסגנון. גם אם זה ישמע מעט מוזר בהתחלה, זה עובד והיא תתחיל לבנות לעצמה בראש את התמונה שגרמת לה לדמיין.

רוצה להגדיל ב-80% את ההצלחה שלך עם נשים?

קבל בחינם את המדריך
"המפתח להצלחה עם נשים"


המפתח להצלחה עם נשים

את הקישור למדריך, תקבל מייד לדואר האלקטרוני שלך.

:
: