מדוע חשוב להציב מטרות וכיצד לעשות זאת?

גם בשלב ההיכרות וגם בשלב היחסים, חשוב מאוד לדעת מה בדיוק אתה רוצה ולאן אתה שואף. כמובן שאתה פשוט יכול לזרום עם הזרם, אבל אז לא יהיה לך את מי להאשים, כאשר תגיע למבוי סתום ולמצב בלתי ברור.
סיבה נוספת להצבת מטרות, היא נטילת אחריות. רק כאשר אתה יודע בדיוק לאן אתה רוצה להגיע, תוכל לקחת אחריות על מה שמתרחש בתהליך, ולהוביל את העניינים לכיוון המטרה שהצבת.

למשל, כדי לפתח אצלך מיומנויות שונות, תציב מטרות בהתאם לכל מיומנות שאתה עובד עליה כרגע. הנה כמה דוגמאות למטרות:

מטרות לטווח זמן קצר

- כאשר אני ניגש לבחורה ברחוב, המטרה שלי היא להמשיך את השיחה במשך כמה דקות ובסופו של דבר להחליף אתה מספרי טלפונים או לקבוע פגישה.
- תוך כדי שיחה, לגרום לבחורה לחייך ולצחוק.
- לעניין בחורה שכרגע הכרתי, כך שהיא בעצמה תבקש את מספר הטלפון שלי או שתציע להיפגש איתי.

מטרות לטווח זמן ממושך

- לתת לבחורה הרגשה של בטחון ושלווה, כל פעם שהיא נמצאת לידי.
- להיכנס עם בחורה למיטה, בפגישה השלישית.
- לגרום לבחורה לחשוב עלי, כל פעם לפני השינה. (דרך אגב, זה מאוד פשוט ;)

כדי להחליט כיצד לפעול, עליך לדעת לאן אתה רוצה להגיע.

1. נסח את המטרה בצורה חיובית. ללא המילים "לא", "בלי", "אסור", "למנוע", "אף פעם", "לעזוב" וכו'. אתה חייב ליצור לעצמך בראש תמונה של הדברים שאתה רוצה שכן יקרו.
. אם יש לך מילה עם קונוטציה שלילית בנוסח, תשאל את עצמך "אם לא יהיה לי את זה, מה כן יהיה?" דוגמא:
ניסוח ראשוני: אני לא רוצה לחוש פחד, כאשר אני ניגש לבחורה. (המטרה לא מנוסחת נכון, יש לשאול את השאלה)
שואלים שאלה: אם אני לא אחוש פחד, מה אני כן אחוש? (שאלנו את השאלה, כדי למצוא ניסוח מתאים יותר)
תשובה: אני אחוש ביטחון במעשי והנאה מהתהליך.
ניסוח חדש: אני רוצה לחוש ביטחון במעשי והנאה מהתהליך, כאשר אני ניגש לבחורה. עכשיו המטרה מנוסחת נכון לפי הכלל הראשון.

2. נטילת אחריות. עליך לדעת האם התוצאה תלויה בך או לא. אם ניסחת את המטרה כך, שהתוצאה לא תלויה בך, הניסוח שגוי, יש לנסח מחדש. (למשל: לא "שזרובבלה תתאהב בי" אלא "אני רוצה לגרום לזרובבלה להתאהב בי").

3. ניסוח בזמן הווה. זהו כלל מאוד חשוב מסיבה מאוד פשוטה. התת מודע שלנו, אינו מבחין בין זמנים. אין לו עתיד או עבר, יש רק הווה. כדי לקבל גישה למשאבים של התת מודע שלנו, עלינו לנסח את המטרה כך, שלתת מודע יהיה ברור, מתי עליו לממש אותה. (ניסוח נכון יהיה ": אני חש ביטחון במעשי והנאה מהתהליך, כאשר אני ניגש לבחורה.")

4. הקשר השגת המטרה. בדומה לסעיף הקודם, חשוב להחליט איך, מתי ואיפה אתה רוצה להשיג את המטרה. לא תמיד ולא בכל הקשר יש צורך שהמטרה שלך תתממש, אלא בהקשר מאוד מסויים, כך יהיה יותר קל גם לך וגם לתת מודע שלך לדעת מתי להפעיל את המשאבים והניסיון המצטבר, כדי לבצע צעד נוסף במימוש המטרה. (ניסוח נכון יהיה: "אני חש ביטחון במעשי והנאה מהתהליך, כאשר אני הולך בקניון וניגש לבחורה שמוצאת חן בעיניי.")

ועוד משהו חשוב. אם אתה רוצה להשיג את המטרה הזאת בקביעות, תחליט, מתי הדבר יקרה בפעם הראשונה.

5. ייצוג המטרה. כיצד תדע שהמטרה הושגה? עליך לדעת בבירור, מה הוא התנאי, בו תוכל להגיד לעצמך "זהו, עשיתי את זה".
שב בנוחות, עצום את עיניך(אחרי שתקרא עד הסוף), תאר לעצמך שכרגע השגת את המטרה. שאל את עצמך את השאלות הבאות:
א. מה תראה, כאשר תשיג את המטרה? איזה תגובות תראה אצל אנשים או מישהו מסוים? מה תראה מסביב? אילו עוד דברים יהיו בפוקוס הראיה שלך, כאשר תשיג את המטרה? (תאור ויזואלי של המטרה המושגת).
ב. מה תשמע, כאשר תשיג את המטרה? האם יהיה זה דיבור, צחקוק, רחש עצים, רעש המכוניות העוברות בכביש ליד או כל דבר אחר? איזה עוד דברים יכנסו לפוקוס השמיעה שלך, כאשר תשיג את המטרה. (בניית תאור אודיאלי, של הטרה המושגת).
ג. אילו תחושות יהיו בך, כאשר תשיג את המטרה? האם זה יהיה מגע כלשהו של בן אדם אחר, תחושת רוח מלטפת או ויבראציות מסויימות בגוף, הממלאות אותך אושר? אילו דברים נוספים? הקשב לגוף שלך. (בניית תאור התחושות, בעת השגת המטרה).
יכולים להיות מקרים, כאשר באחד משלושת הצעדים האלה יתעוררו בך רגשות שליליים, לא נעימים כלשהם. פירוש הדבר שמשהו לא כשורה. הקשב טוב לגוף שלך, מה הוא אומר לך ושנה את המטרה כך, שיהיה לך נעים לקבל אותה ואת כל התוצאות הנובעות ממנה.

6. לאחר שניסחת את המטרה, בנית תאור שלה ואף הרגשת כאילו שהיא כבר הושגה, הגיע הזמן להחליט מה אתה הולך לעשות עם כל זה עכשיו. מהו הצעד הראשון שאתה תעשה, על מנת להשיג את המטרה?
זהו, עד כדי כך פשוט. עליך להחליט מה אתה הולך לעשות דבר ראשון ומשם התת מודע שלך יוביל אותך הלאה, בכיוון הנכון (אם בצעת כראוי, את כל הצעדים הקודמים).לדוגמא:
המטרה: אני חש ביטחון במעשי והנאה מהתהליך, כאשר אני הולך בקניון וניגש לבחורה שמוצאת חן בעיניי.
הצעד הראשון: היום אני הולך לקניון וניגש להגיד כמה מילים או מחמאה (או אפילו "שלום") לבחורה הראשונה שמוצאת חן בעייני.

כמה מילים לסיכום.
לא בביה"ס ולא באוניברסיטאות, בדרך כלל לא מלמדים אותנו לנסח ולהציב מטרות בצורה נכונה, שתאפשר להשיג אותן. מכאן נובעים הרבה כשלונות והסתמכות על "מזל" ו"מקרה". אם נידע להציב בבירור את המטרות שלנו ולעשות את הדברים הנכונים, כדי להשיג אותן בדרך היעילה ביותר, אני מניח שאתה
כבר יכול לתאר לעצמך מה יהיו התוצאות.

חלק זה הוא אחד הנושאים החשובים שמתרגלים משתתפי הקורס "אמנות הפיתוי". אנו מזמינים אותך להצטרף למפגש הקרוב, ולהפוך צורת חשיבה זו לחלק טיבעי מחייך.

רוצה להגדיל ב-80% את ההצלחה שלך עם נשים?

קבל בחינם את המדריך
"המפתח להצלחה עם נשים"


המפתח להצלחה עם נשים

את הקישור למדריך, תקבל מייד לדואר האלקטרוני שלך.

:
: